Jak walczyć z nadwagą po stosowaniu sterydów?

Dzień dobry . W ten piątek przestałem brać Encorton powszechnie tzw sterydy . Podczas brania encortonu jadłem więcej niż normalnie i troche mi się przytyło . Mam 18 lat 180 cm wzrostu i ważę 81kg . Chciałbym zrzucić parę kg bo BMI pokazuje nadwagę oraz dlatego że nie czuję się dobrze w tej wadze . Sterydy brałem z powodu choroby lecz teraz już wszystko w porządku . Co robić by schudnąć ?

Dzień dobry,

Twoja obecna waga jest nieznacznie podwyższona -BMI = 25, a norma 18,5-24,9.
Jednak z doświadczenia wiem że optymalna waga dla osoby, o twoim wzroście wynosi - 75 kg.
Przede wszystkim zacznij regularnie spożywać posiłki, wyeliminuj z diety słodycze, żywność typu fast food, chipsy i alkohol. Ogranicz spożycie także ilości posiłów, które dotą spożywałeś.
Sterydy zwalniają przemianę materii - energii w komórkach, dlatego też powinieneś ją przyspieszyć:
- pijąc zieloną herbatę - 2 filiżanki w ciągu dnia, herbatę pu-erh na noc
- pij wodę wzbogacaną w jod np. Ustronianka z jodem, Jodica
- zwiększyć aktywność fizyczną - ćwiczyć około 30 -60 minut co dziennie.

Dzięki temu waga spadania, szybko i trwale.

Optymalnie by było abyś skorzystał z porady dietetyka, wówczas wskaże po dokładnym wywiadzie żywieniowym jakie błędy popełniasz.

Witam!
Proszę udać się do dietetyka, który ułoży zbilansowaną dietę, sterydy blokują przemianę materii, będzie Pan chudł znacznie wolniej

witam,
niestety nie ma złotych przykazań na to, żeby schudnąć. Najlepsza i najzdrowsza jest dieta indywidualnie wyliczona pod daną osobę, uwzględniająca jego zapotrzebowanie i aktywność fizyczną. W takiej sytuacji proponuję kontakt z dietetykiem w celu ustalenie spotkania na pierwszą konsultację i dobranie indywidualnego programu.