Łuszczyca u 33-latka

Witam...mam 33 lata i kilka miesięcy temu dowiedziałem się że mam łuszczycę która dała dopiero teraz o sobie znać. Czy jest jakis sposób wyleczenia się z tej choroby jeśli tak to jaki?czego powinienem unikać w życiu codziennym tzn jedzenie kosmetyki itp.?dziękuję za odpowiedź

Całkowite wyleczenie nie jest możliwe. Można jednak zaleczyć chorobę i nie mieć nic na skórze. Unikać należy alkoholu (powoduje oporność na leczenie i prowokuje nowe wykwity), palenia papierosów (może prowadzić do pogorszenia i zajęcia dłoni i podeszew), utrzymywać właściwą wagę (otyłość powoduje oporność na leczenie), nie chorować (choroby infekcyjne mogą powodować nowe wysiewy).