Luźne stolce po zażywaniu zielonego jęczmienia

Miałam przez 20 lat straszne kłopoty z przemiana materii i udawało mi się oddać stolec raz na 1-2 tygodni. Od kilku dni spożywam rozpuszczony w wodzie zielony jęczmień, po którym 2-3 razy na dobę oddaję bardzo luźny stolec, mam po prostu rozwolnienie. Mam pytanie czy taka reakcja nie jest szkodliwa dla organizmu. Przeczytałam, że mimo częstych wypróżnień zielony jęczmień dostarcza bardzo dużo cenny składników. Proszę o odpowiedź.

Nie jest to normalne ani zdrowe i jeśli jęczmien powoduje u Pani reakcje to natychmiast należy go odstawić. Prowadzi to do odwodnienia, zaburza prace przewodu pokarmowego i jednak wbrew temu co piszą producenci wypłukuje minerały z organizmu.

Niestety jeżeli ma Pani częste wypróżnienia to jest to jednoznaczne z tym, że nie za wiele ich jest przyswajane w jelitach. Sugerowałabym obniżyć dawkę tego specyfiku tak, aby wypróżnienie było 1-2 dziennie (oraz nie było wodniste) lub zastosować inny naturalny środek poprawiający regularność pracy przewodu pokarmowego.