Łysienie a stosowanie Velafax

mam 34 lata, jestem kobietą, od ok. 2 tyg. mam łysy placek po prawej stronie głowy,chyba się powiększa, całe czoło pokryło mi się drobnymi krostkami, nigdy tak nie miałam, reszta twarzy jest ok,od 3 lat biorę velafax-antydepresant czy to może miec wpływ na wypadanie włosów i łysienie plackowate? i to czoło też mnie zastanawia, udać się do lekarza pierwszego kont. czy od razu do dermatologa?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Teoretycznie może Pani udać się do lekarza POZ, aczkolwiek kluczowa jest ocena specjalisty dermatologa. Velafax może powodować wypadanie włosów, aczkolwiek jeśli objawy pojawiły się po 3 latach zażywania leku, raczej nie ma to związku.