Łysienie u mężczyzn a długie włosy

Witam. Czy długie włosy mogą przyśpieszać łysienie u faceta? Słyszałem takie mity, że długie włosy u chłopaków osłabiają cebulki. Czy mogą od tego szybciej powstawać zakola? I czy jeżeli jestem jeszcze młody (18 lat) i zakola kształtuja mi się już od jakiś 2-3 lat to da się ten proces cofnąć chociaż w jakimś stopniu, czy tylko zatrzymać? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Zakola wskazują raczej na łysienie typu męskiego, naturalny proces zależny (w wielkim skrócie) od genów i hormonów. Jeśli nie ma innej, konkretnej przyczyny, to proszę nie liczyć na spektakularny porost, a raczej na powstrzymywanie.