Małe, czerwone zmiany skórne po pobycie na słońcu

Witam, po krótkim spacerze po słońcu wyskoczyły u mnie na stopach i rękach małe czerwone pryszcze. To chyba uczulenie na słońce. Jak zwalczyć te wypryski? Biorę wapń, Alertec, witaminę C i jakieś marne efekty. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Najlepiej jeśli uda się Pani do lekarza, który po bezpośredniej konsultacji zaleci odpowiednie leki. Do tego czasu warto unikać słońca i stosować krem z filtrem 50 SPF.

Pozdrawiam

Prawdopodobnie jest to uczulenie na słońce. Można przyjąć, że jeżeli zmiany się nie powiększają/pogarszają to obecne leczenie powinno wystarczyć. Trzeba czekać na zejście tych zmian. Gdyby się pogarszało czeka Panią wizyta u lekarza.