Swędzenie skóry po pobyciu na słońcu

Uczulenie na słońce ??? Po pobycie na słońcu dostaje uczulenia w postaci czerwonego czoła i okolic pod oczami strasznie swedzi w dni pochmurne bez słońca nie występuje uczulenie. Co stosować by chociaż swedzenie zeszło? Używam na noc na przemian skinoren krem i dalacin t rano zmywam zelem acnaid

Witam. Uczulenie na promieniowanie uv jest dość powszechne. Przede wszystkim na dzień powinna Pani stosować kremy z wysokim filtrem: 40-60 w zależności od karnacji. Ulgę powinny przynieść stosowane na noc preparaty o działaniu łagodzącym przeznaczone do cery wrażliwej i atopowej. Stosowane przez Panią preparaty mogą dodatkowo podrażniać skórę - przeznaczone są bowiem do cery mieszanej/tłustej.