Małe pęcherzyki pod językiem

Witam. Czym mogą być spowodowanie małe pęcherzyki pod językiem? Oprócz tego mam jakby płaski przerost błony śluzowej pod językiem (na śliniance) na którym są dwie kropki czerwone (płaski przerost tj. patrząc od boku widać, że jest to płaski rejon pod językiem wyższy od reszty o około grubość kartki, wielkości 1mm x 2mm). Laryngolog tego nie zauważył nawet.

Z tego opisu żaden lekarz nie powie co to jest. Trzeba się z tym udać albo do poradni chirurgii stomatologicznej albo poradni periodontologicznej. Pod językiem znajdują się ujścia ślinianki podjęzykowej, leżą symetrycznie po obu stronach wędzidełka języka. Może to są te czerwone kropki, co do przerostu to nawet się nie wypowiadam bo bez obejrzenia tego trudno coś powiedzieć.