Mały pęcherzyk przy dużym zarodku

Witam, chciałam się zapytać, czy moje parametry ciążowe są prawidłowe. Podczas pierwszego usg lekarz stwierdził, że jest to początek 5 tygodnia, zarodek miał 1,1 mm, a pęcherzyk ciążowy 4,3 mm. Czy te wyniki są prawidłowe? Zarodek i jajo było wyraźnie widoczne, martwi mnie jednak to, że często u kobiet mających większy pęcherzyk nie widać jeszcze zarodka. Dodam, że licząc od OM wychodziłby koniec 6 tygodnia (OM miałam 23.02.12 przy 28-dniowych cyklach), jednak w tym czasie wróciliśmy z dalekich wakacji, lekarz stwierdził więc, że mogło mi się poprzestawiać i doszło do zapłodnienia później niż by to wynikało z obliczeń.

Martwię się, że pęcherzyk jest taki mały (nawet jak na początek 5 tygodnia), a zarodek stosunkowo duży. Czy zarodek rośnie zbyt szybko bądź jajo płodowe zbyt wolno?

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!

Witam serdecznie, przedstawione wymiary płodu faktycznie odpowiadają młodszemu wiekowy ciąży niż wynikałoby to z daty ostatniej miesiączki. Jeżeli w trakcie ostatniego cyklu podróżowała Pani intensywnie, to najprawdopodobniej doszło do przesunięcia owulacji. Na tym etapie ciąży jest jednak za wcześnie by rokować o dalszym rozwoju ciąży. Struktury są bardzo małe, a badanie USG subiektywne. Wyniki w dużej mierze zależą od doświadczenia lekarza jak i jakości sprzętu. W obecnej sytuacji wskazane jest powtórzenie badania za 2 tygodnie. Wtedy powinna być już widoczna akcja serduszka, będąca jednym z najważniejszych elementów oceny zarodka. Proszę być jednak dobrej myśli. Na tę chwilę nie widać podstaw do obaw.

Pozdrawiam