Mały przyrost wagi dziecka a niedoczynność tarczycy matki

CD Ja lecze niedoczynność tarczycy-czy córka mogła to odziedziczyć i dlatego ten mały przyrost wagi?Po urodzeniu w szpitalu miała robione badania przesiewowe pod tym kątem.Robiłam jej badane moczu-wynik w normie.Lekarz wysłuchał szmery na serduszku(mamy skierowanie do kardiologa)-będąc w ciąży miałam robione echo serca płodu-czy to możliwe żeby nie wykryto wtedy jakiejś wady?Dodam jeszcze że podaje jej delicol do mleka ,sab simplex 4x7kropli i dicoflor 1x5kropli.Proszę o porade

Lek. Tomasz Budlewski

Możliwe są wady serca które dopiero teraz się ujawniają, ale spokojnie proszę poczekać na wizytę u lekarza kardiologa. U dzieci bardzo często występują szery nad sercem tzw. niewinne, które nie są wynikiem choroby i serce jest w pełni prawidłowe.