Szmery w sercu u 6-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie, Dzisiaj lekarka u mojego 6 miesiecznego synka stwierdziła szmery w serduszku. MAły jest po zapaleniu oskrzeli(tzn nadal coś mu furczy w oskrzelach, ale antybiotyk skończylismy po 8 dniach 3 dni temu). Jestem przerażona- tydzień temu tez był badany przez 2 róznych lekarzy i dokladnie osłuchany- nic nie słyszeli. Kilkakrotnie sie szczepilismy(pnumokoki, rotawirus, hexa) i tez za kazdym razem było czyściutko- a dziasiaj taka wiadomość... skad to mogło się wziąć??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany szmer wymaga dokładniejszej diagnostyki, tj. przede wszystkim wykonania ECHO serca oraz konsultacji ze specjalistą kardiologiem dziecięcym. Póki co nie ma jednak powodów do niepokoju. Większość szmerów to szmery niewinne.