Mam 14 lat - czy mogę mieć raka?

Mam pytanie, zrobił mi się guz kolo mostka na prawej piersi jest on trochę bolesny i czasem kłuje. Nie wiem o co chodzi. Był mały, a teraz jest troszkę większy, ale tylko troszkę. Boję się, że mam raka piersi, czy obejdzie się bez lekarza?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

W Pani przypadku najprawdopodobniej obędzie się bez lekarza. W młodym wieku takie zmiany obserwuje się dość często. Nie powinny one być powodem do niepokoju. Proszę się obserwować. Jeśli zmiana nie wchłonie się samoistnie przez dłuższy czas lub objawy ulegną znacznemu nasileniu warto skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.