Mam 15 lat spóźnia mi się okres. Czy to przez grzybicę?

Mam grzybicę pochwy i powinnam mieć okres 5 lutego, ale on się nie pojawił, no i dziś mamy 15 luty i ja nadal go nie dostałam. Nie współżyłam. Co mam zrobić? Czy powinnam udać się do ginekologa? Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Nie wiem na jakiej podstawie została stwierdzona grzybica pochwy. Konieczne w takiej sytuacji jest odpowiednie leczenie.
Brak miesiączki może mieć związek z obecną infekcją. Ale mogą też być inne przyczyny braku miesiączki m.in. zaburzenia hormonalne.
Ze względu na brak okresu oraz infekcje pochwy powinna być Pani skonsultowana przez ginekologa.

Pozdrawiam