Mam 17 lat i łysieję - co zrobić?

Witam, mam 17 lat od 13. roku życia wypadają mi włosy - nie są to straszne ilości, ale przez te kilka lat włosy mi się przerzedziły, zaczynają mi powstawać zakola - czy to możliwe, żeby to było łysienie androgenowe? Mój tata zaczął łysieć też dosyć wcześnie, w wieku 17 lat. Byłem u pewnej panie dermatolog, która w żaden sposób mi nie pomogła. Dodatkowo stosowałem różne szampony na wypadanie - jedyne co po nich dostałem to łupież. O włosy dbam jak mało kto, więc to raczej nie z mojego zaniedbalstwa. Ostatnio myślałem nad udaniem się na wizytę do jakiegoś specjalisty. Może zna pani jakiegoś? Włosów nie żeluję ani nie prostuję. Dodatkowo mam sporo niechcianego owłosienia na brzuchu czy klatce piersiowej - może jest to nadmiar testosteronu? Ostatnio myślałem nad minoksydylem choć słyszałem o nim wiele negatywów. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,
O łysieniu można mówić, gdy ilość wypadających włosów przekracza 100 na dobę przez dłuższy okres czasu. Jeżeli w Pana rodzinie występowały problemy z łysieniem jest Pan bardziej narażony na wystąpienie podobnych dolegliwości, jednak nie jest to pewne.
Jeżeli chodzi o stosowanie minoksydylu to raczej nie jest on zalecany u osób poniżej 18. roku życia, a o stosowanym leczeniu powinien zdecydować lekarz. Proszę się jeszcze raz zastanowić nad odwiedzeniem dermatologa.

Pozdrawiam

Należałoby wykonać badania hormonalne i udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej lub trychologa, który dobierze odpowiednią kurację lekową oraz zabiegi.