Spuchnięte dłonie lub ramię po spaniu na boku

Witam, mam 48 lat i od jakiegoś czasu zauważyłam, że rano mam spuchnięte dłonie/czasami nawet całe ramię. Zawsze spałam na boku i nigdy takiego problemu nie miałam. Po przebudzeniu opuchlizna schodzi jakiś czas. Mam niskie ciśnienie i jestem zdrow. Co to może oznaczać? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Czy obrzęki występują też winnych częściach ciała- kończynach dolnych, powiekach i oklicach oczu?
Czy zauważyła Pani od czasu występowania obrzęków zmiany w oddawaniu moczu?
Czy towarzyszą inne objawy-jakie?
Stany podgorączkowe, chudnięcie, obfite poty nocne, ogólne złe samopoczucie, inne objawy?
Zmiany charakteru stolca?

Powinna zgłosić się Pani do lekarza-on szczegółowo z Panią porozmawiać, zbadać i wykonać badania dodatkowe-morfologę, OB,CRP,elektrolity, białko całkowite, albuminy, mocznik, kreatynię, eGFR, wskaźniki wydolności wątroby, badanie ogólne moczu.

To przykładowe badania jakie dobrze byłoby wykonać na początek. Jednak podczas rozmowy z lekarzem, diagnostyka może zostać ukierunkowana, być może nie będzie konieczne wykonanie wszystkich przeze mnie wymienionych badań. Ukierunkowanie diagnostyki może wymagać większej ilości badań specjalistycznych tu nie wymienionych.

Pozdrawiam serecznie