Mam guzek pod sutkiem, który mnie boli - co robić?

Cześć,

mam 13 lat i mam problem z prawym sutkiem (lewy jest okej) - jest tak jakby w sutku tylko, że trochę niżej, ociupinkę. W sumie nie pamiętam kiedy i jak to się stało, ale mam to już ze 3 miesiące - jak to dotykam nie boli, ale jak to nacisnę, to boli. Dzisiaj w szkole dostałem piłką w to i przez parę sekund bolało dosyć, ale tak to nie boli mnie nawet jak dotknę, to mnie nie boli, ale jak lekko klepnę to boli i nie wiem co mam zrobić, martwię się trochę :(

Poszedłbym do lekarza swojego, ale trochę się boję:/, a jest jakaś maść czy coś aby wcierać to i żeby guzek zniknął nie jest zbyt duży?

Proszę o szybką odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Zmiany w obrębie sutka mogą dotyczyć także mężczyzn. Niestety Twój opis jest zbyt niedokładny aby można było cokolwiek powiedzieć.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem pierwszego kontaktu, nie ma powodów do wstydu, a warto określić co to za rodzaj guzka.

Redakcja abcZdrowie.pl