Mam obolałe piersi. Czy to może być ciąża?

Od trzech tygodni mam obolałe piersi, zaczęły boleć po okresie, a okres pojawił się tydzień za wcześniej, bez bolących piersi jak zwykle. Boję się, że może być to objaw ciąży.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Opisane dolegliwości mogą sugerować ciążę, ale nie są pewnymi jej wykładnikami.
Możliwa jest taka sytuacja, że ostatnie krwawienie mogło być krwawieniem implantacyjnym i mylnie postrzeżonym jako menstruacyjne.
Proponuję wykonać test ciążowy. Wykonany w tym terminie powinien dać wiarygodny wynik.
Niezależnie od wyniku problem należy skonsultować z ginekologiem.
Redakcja abcZdrowie.pl