Mam okres w połowie cyklu - przyjmować dalej tabletki?

Mam 44 lata, w celu przesunięcia miesiączki przyjmowałam kolejny blister tabletek bez 7-dniowej przerwy (wielokrotnie tak w poprzednich latach robiłam). Dziś w połowie drugiego blistra dostałam okres - czy powinnam przyjmować dalej tabletki? Do tej pory nigdy się tak nie zdarzyło. Jeśli tak, to czy w czasie 7-dniowej przerwy znowu powinno wystąpić krwawienie? Proszę o pilną odpowiedź, bo nie wiem co robić, a mój lekarz jest na urlopie :(

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Proponuję dokończyć blister i skontaktować się z Pani ginekologiem. Pani wiek jest przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji doustnej, ponadto może Pani mieć początki menopauzy.