Mam problem z prawym okiem - czy to wada wzroku?

Miałam ostatnio badania w szkole i po zasłonięciu lewego oka miałam wszystkie cyfry zamazane, tzn. widziałam tylko jedną wielką plamę. W środę mam wizytę u okulisty. Chciałam się dowiedzieć, czy może mam jakąś wadę. Byłam kiedyś u okulisty i miałam podobnie, to lekarz mi powiedział, że mam wadę, ale nie wymaga ona noszenia okularów. A boję się, że może mi się wzrok popsuć z czasem. Proszę bardzo o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

złe widzenie wymaga wizyty u lekarza okulisty i ewentualnego doboru właściwych szkieł korekcyjnych. W przypadku wady tylko w jednym oku można ją skorygować soczewką kontaktową, co eliminuje noszenie okularów i zapewnia komfort widzenia obydwoma oczami.
W wieku szkolnym kontrolne wizyty okulistyczne powinny mieć miejsce co pół roku.

Pozdrawiam