Mam złe samopoczucie. Co robić?

Dzień dobry, mam 30 lat. Od pewnego czasu zaczęłam dziwnie się czuć. Pare miesięcy temu zaczęłam raz w tygodniu dziwnie się czuć, w ciagu dnia zaczęły mi się ręce trząść, czułam się tak, jakbym miała za chwilę zemdleć i gdy coś zjadłam w ciągu około 10 minut przechodziło mi. Teraz miewam to prawie codziennie. Dodam, że w tym czasie nie byłam głodna. Czasami, gdy się położę spać, ciężko mi się oddycha, czuje się tak, jakby coś mi siedziało na klatce piersiowej. Dodam, że mam w rodzinie osoby z nadciśnieniem i cukrzycą. Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję
30 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Biorąc pod uwagę opisywane przez Panią dolegliwości powinna Pani w pierwszej kolejności udać się do lekarza rodzinnego. Niezwykle ważne jest oznaczenie poziomu glukozy na czczo, a także można rozważyć oznaczenie poziomu glukozy po obciążeniu 75 g glukozy. Objawy, które Pani podała mogą, ale nie muszą wskazywać na występowanie u Pani spadków poziomu glukozy. Dlatego też przydatne byłoby (w miarę możliwości) oznaczenie poziomu glukozy we krwi gleukometrem w warunkach domowych w momencie złego samopoczucia. Warto też wykonać podstawowej badania laboratoryjne – morfologię (zwłaszcza w celu wykluczenia anemii), poziom jonów sodu i potasu, parametry wątrobowe (enzymy Aspat i Alat) i nerkowe (mocznik, kreatynina). Warto również wykonać badanie EKG oraz okresowo mierzyć ciśnienie tętnicze (wykluczenie spadków lub wzrostów wartości ciśnienia).