Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problemy hormonalne kobiet

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Pani objawy raczej sugerują tzw. hipoglikemię i nie mają związku z chorobą Hashimoto czy niedoczynnością tarczycy.

Jest to spadek poziomu glukozy we krwi do poziomu poniżej 70 mg/dl, powodujący odczucia opisane przez Panią – osłabienie, drżenie kończyn, zawroty głowy czy uczucie silnego głodu. Najczęściej występuje u chorych na cukrzycę, choć nie tylko. O niedocukrzeniu może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hipoglikemia-przyczyny-choroby-objawy.

W przypadku osób zdrowych hipoglikemia pojawia się, gdy przerwy między posiłkami są za długie lub gdy wartość energetyczna posiłków jest niewystarczająca, a także po nadmiernym wysiłku fizycznym. W sytuacji gdy dojdzie do spadku glukozy, należy jak najszybciej spożyć słodką przekąskę lub wypić słodki napój – podniesie poziom glukozy we krwi w krótkim czasie. Podniesienie poziomu cukru we krwi opóźniać może połączenie węglowodanów z tłuszczem, zatem lepiej zrezygnować z batonika na rzecz np. banana czy łyżki dżemu.

Należy unikać sytuacji, w których dochodzi do spadku glukozy – w Pani przypadku warto zadbać o odpowiednią, zbilansowaną dietę, w której posiłki będą spożywane regularnie. Jeżeli to nie przyniesie poprawy, należy poszukać przyczyny hipoglikemii. Więcej o tym stanie w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hipoglikemia-co-zrobic-gdy-spada-poziom-cukru.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy