Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Przyczyny hipoglikemii (niedocukrzenia) mogą być różne. Do najczęstszych należy niedostosowanie dawki insuliny lub leków doustnych do aktualnych potrzeb organizmu. Na przykład zbyt duża dawka insuliny przed posiłkiem, zaniechanie posiłku lub zjedzenie zbyt małej ilości węglowodanów, wysiłek fizyczny nieuwzględniony w planie terapii.

Stężenie glukozy we krwi powinno wynosić 60–140 mg/dl. Kiedy spada poniżej 55-65 mg/dl (3,0–3,5 mmol/l), pogarsza się samopoczucie i występują objawy niedocukrzenia. Do najczęściej występujących objawów niedocukrzenia należą:

Są to objawy ostrzegające przed niebezpieczeństwem. Jeśli natychmiast nie podejmie się właściwych działań, może dojść do zaburzeń funkcji mózgu, neurologicznych i w końcu do utraty przytomności, której towarzyszą drgawki. To już jest ciężka hipoglikemia i chorego trzeba jak najszybciej hospitalizować.

0
Lek. Agata Kasica
Lek. Agata Kasica

Typowe objawy to:
pocenie się
drżenie rąk
mrowienie wokół ust
kołatanie serca
uczucie wilczego głodu
zaburzenia koncentracji
osłabienie
niewyraźne widzenie
agresja albo wesołkowatość.

Skrajenie niskie wartości glukozy mogą prowadzic do śpiączki, uszkodzenia mózgu.

Może wystąpić;- kołatanie serca

- zaburzenia widzenia

- bladość oraz drżeniaJeśli nie zareagujemy na czas i poziom cukru spadnie jeszcze bardziej, mogą wystąpić;-zaburzenie kordynacji

- zawroty głowy

- silne bóle głowy

- a nawet omdlenia

- utrata przytomności

- padaczka

- śpiączkaNa niedobór cukru należy zareagować bardzo szybko aby ustabilizować jego poziom we krwi.- soki owocowe

- napoje typu cola, ale zawierająca cukier

- miód

-czekolada


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty