Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Przyczyny hipoglikemii (niedocukrzenia) mogą być różne. Do najczęstszych należy niedostosowanie dawki insuliny lub leków doustnych do aktualnych potrzeb organizmu. Na przykład zbyt duża dawka insuliny przed posiłkiem, zaniechanie posiłku lub zjedzenie zbyt małej ilości węglowodanów, wysiłek fizyczny nieuwzględniony w planie terapii.

Stężenie glukozy we krwi powinno wynosić 60–140 mg/dl. Kiedy spada poniżej 55-65 mg/dl (3,0–3,5 mmol/l), pogarsza się samopoczucie i występują objawy niedocukrzenia. Do najczęściej występujących objawów niedocukrzenia należą:

Są to objawy ostrzegające przed niebezpieczeństwem. Jeśli natychmiast nie podejmie się właściwych działań, może dojść do zaburzeń funkcji mózgu, neurologicznych i w końcu do utraty przytomności, której towarzyszą drgawki. To już jest ciężka hipoglikemia i chorego trzeba jak najszybciej hospitalizować.

Lekarz internista.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy