Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Przyczyny hipoglikemii (niedocukrzenia) mogą być różne. Do najczęstszych należy niedostosowanie dawki insuliny lub leków doustnych do aktualnych potrzeb organizmu. Na przykład zbyt duża dawka insuliny przed posiłkiem, zaniechanie posiłku lub zjedzenie zbyt małej ilości węglowodanów, wysiłek fizyczny nieuwzględniony w planie terapii.

Stężenie glukozy we krwi powinno wynosić 60–140 mg/dl. Kiedy spada poniżej 55-65 mg/dl (3,0–3,5 mmol/l), pogarsza się samopoczucie i występują objawy niedocukrzenia. Do najczęściej występujących objawów niedocukrzenia należą:

Są to objawy ostrzegające przed niebezpieczeństwem. Jeśli natychmiast nie podejmie się właściwych działań, może dojść do zaburzeń funkcji mózgu, neurologicznych i w końcu do utraty przytomności, której towarzyszą drgawki. To już jest ciężka hipoglikemia i chorego trzeba jak najszybciej hospitalizować.

Lekarz internista.
0
Lek. Agata Kasica
Lek. Agata Kasica Internista

Typowe objawy to:
pocenie się
drżenie rąk
mrowienie wokół ust
kołatanie serca
uczucie wilczego głodu
zaburzenia koncentracji
osłabienie
niewyraźne widzenie
agresja albo wesołkowatość.

Skrajenie niskie wartości glukozy mogą prowadzic do śpiączki, uszkodzenia mózgu.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy