Rozdrażnienie, duża senność i ogólne osłabienie

Dzień dobry, dzisiaj rano miałem cukier 52, w cuiągu dnia po jedzeniu skacze maksymalnie do 75. Niestety od jakiegoś czasu towarzyszy mi rozdrażnienie ,duża senność i ogólne osłabiene. Cześć przechodzi po zjedzeniu czegoś słodkiego. Nie jestem cukrzykiem. Czy jest się czego obawiać? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Natalia Ulewicz Dietetyk, Olsztyn

Witam serdecznie,
to bardzo niski cukier, świadczący o hipoglikemii. Wartość ta świadczy o patologii, proponuje konsultacje z lekarzem.
Objawy hipoglikemii:
Pocenie, uczucie głodu, słabość, kołatanie serca, niepokój, zaburzenia widzenia, drżenie rąk, bóle głowy.
Być może ma Pan jakąś infekcje?

 Natalia Ulewicz

Witam,

Należy sobie zrobić szczegółowe badania.

Pozdrawiam