Senność w ciąży po jedzeniu?

Witam. Zauważyłam u siebie straszne zmęczenie i senność w ciąży, złe samopoczucie po zjedzeniu czegoś słodkiego. Senność jest tak silna, że kładę się i zasypiam i kompletnie nie jestem w stanie sobie z tym poradzić. Jestem w ciąży, koniec 23 tygodnia,d o lekarza idę za tydzień. Czy mam się o co martwić??? Czy senność w ciąży to zjawisko normalne i trudno się dziwić, że po zjedzeniu czegoś słodkiego po prostu zasypiam czy może jednak jest to coś niepokojącego? Martwię się najbardziej czy senność w ciąży nie jest objawem cukrzycy ciążowej albo jakiejś innej choroby, którą powinnam natychmiast zacząć leczyć. Czy jeśli poczekam tydzień na wizytę u lekarza to nic się nie stanie czy może powinnam "wszcząć alarm" wcześniej i na przykład próbować umówić się jakoś jeszcze wcześniej? Nie wiem co robić, martwię się... Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Dzień dobry,
Trudno odpowiedzieć na to pytanie bez analizy wyników badań, jednak może to zwiastować problemy z gospodarką węglowodanową, np. cukrzycę ciążową. Równie dobrze może to być jednak naturalny efekt odmiennego stanu. W ciąży senność i zmęczenie to naturalny objaw. Proszę koniecznie porozmawiać o tym z lekarzem, który zleci odpowiednie badanie.
Pozdrawiam,
Joann Penza
http://madame.fit/

Witam serdecznie,
bez jakichkolwiek wyników badań ciężko stwierdzić jednoznacznie przyczynę senności po posiłku ale najprawdopodobniej może to być cukrzyca ciążowa. Proszę jednak się nie przerażać tylko wykonać badania. W czasie ciąży hormony "szaleją" więc nie konieczne musimy stawiać na chorobę.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk