Masa guza sięgającego dolnym biegunem do poziomu dolnej krawędzi chrząstki pierścieniowatej

Mój tata ma guza krtani Tomograf:Od poziomu fałdu nalewkowo nagłośniowego lewego widoczna jest masa guza sięgającego dolnym biegunem do poziomu dolnej krawędzi chrzastki pierścieniowatej. Masa ta spłyca lewy i prawy zachyłek gruszkowaty Zajmuje chrząstkę nalewkową przemieszczając ją do przodu głównie po str lewej Zajmuje 2/3 tylnej lewej struny głosowej Niszczy chrząstkę nalewkowa i pierścieniowatą z naciekiem struktur bocznych szyi po str lewej Czy jedynym sposobem jest wycięcie całej krtani?

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg