Masturbacja a krótki stosunek

Witam serdecznie! Mam 22 lata, niedawno przestałem być prawiczkiem i jak się okazało, moje stosunki seksualne trwają do 2 minut, w młodości do dziś bardzo często się masturbowałem i masturbuję, często mam silne pragnienie wyładowania emocji z siebie... Masturbacja trwa u mnie również do 2 minut i wykonuje ją przy filmach pornograficznych, kiedy wchodzę w kobietę parę ruchów powoduje, że czuję jak już kończę i nie potrafię tego przystopować. Wiele czytam w internecie i dużo jest informacji na ten temat, ale jedna mówi, że skraca, druga strona mówi, że wydłuża. Więc moje pytanie jest następujące, czy od tego, że masturbuję się i trwa to 2 minuty, spowodowało krótkie stosunki seksualne z kobietami i czy samo odstawienie masturbacji przywróci porządek mojemu organizmowi i będę uprawiał seks jak normalny mężczyzna przez ok. 10 min? I ile trwałoby takie przywrócenie do normalnego funkcjonowania? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie!
Najprawdopodobniej przyczyną Pana problemów z utrzymaniem dłuższego stosunku jest niedoświadczenie w kontaktach seksualnych. W pierwszych miesiącach od podjęcia aktywności seksualnej Pana stosunki mogą być krótkie. Zwiększona częstotliwość zbliżeń oraz próba wydłużania stosunków (przerwy w stymulacji, częsta zmiana pozycji, długa gra wstępna powinny zniwelować Pana dolegliwości. Jeśli tak się nie stanie, wskazana będzie konsultacja seksuologiczna. Nadmierna masturbacja zwykle powoduje uwrażliwienie członka na silne bodźce. W czasie zbliżeń z partnerką bodźce nie zawsze są równie silne (na pewno nie na stałym poziomie), co może powodować zaburzenia wzwodu. Pan o niczym takim nie wspomina. Wydaje się zatem, że problem nie leży bezpośrednio w masturbacji. Oczywiście, jeżeli chce Pan poprawić jakość stosunków, warto ograniczyć ją do minimum.
Pozdrawiam