Mdłości i ból w nadbrzuszu a możliwość ciąży pomimo diagnozy ESEM

Mam mdlosci,bol w nadbrzuszu i jestem po gastroskopii ktora wykazala ESEM.Dostalam Controloc40 i zapewnienie ze mdlosci ustana po 48 godz ale biore ten lek juz 5 dni i nadal mdli. Czy to moze byc ciaza pomimo diagnozy? Jestem przed miesiaczka,robilam test,jest negatywny ale moze to za wczesnie?Magda

Renata GrzechociĹska

Witam.
Nie podała Pani jakie jest ryzyko ciąży i czy w ogóle ono występuje. Test ciążowy jest wiarygodny ok 6-8 dnia po zapłodnieniu. Więc jeżeli doszło do stosunku, który mógłby zaowocować ciążą, może Pani skontrolować wynik testu. Jeżeli mimo negatywnego testu dolegliwości nie będą ustępowały proponuję ponowną wizytę u lekarza.
Pozdrawiam