Męczący katar a alergia

Dzień dobry, bardzo proszę o poradę. W okresie letnim już od dwóch lat cierpię na męczący katar, cały czas kicham, a z nosa cieknie mi woda. Co dziwniejsze, katar mam codziennie ale tylko o poranku. Od momentu przebudzenia trwa on może 2-3 godziny, a później przechodzi i przez resztę dnia mam spokój. Mimo, że katar trwa krótko, jest dość męczący i zużywam masę chusteczek. jaka może być przyczyna? Czy to alergia? Czy możliwe, żeby katar alergiczny pojawiał się w określonej fazie dnia? Dziękuję.

Lek. Tomasz Budlewski

jezeli faza dnia jest zwiazana z ekspozycja na alergen to tak. objawy moga wskazywac na infekcje proszzę koniecznie udac sie do lekarza alergologa.