Katar w godzinach porannych a alergia

Witam od jakiegos już czasu pojawia sie katar najwieksze objawy pokazują sie przy przebudzeniu i trwa tak przez pół dnia objawy zdarzają się też w czasie wiosenno letnim mam psa w domu no nie wiem może jestem uczulony ? chciałbym sie tego pozbyć mam 25 lat proszę o kontakt pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę wykonać testy alergiczne - na początku w kierunku alergii na sierść psa, roztocza i kurz i skontaktować się z lekarzem Jeśli wyjdzie uczulenie na psa, to ... ,ale zapewne nie zdecyduje się Pan na taki krok, więc pozostaje odczulanie lub przyjmowanie leków przeciwalergicznych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz