Melanoma malignum cutis PT2 a rokowania w leczeniu

Ojciec lat 73, rozpoznanie - melanoma malignum cutis PT2a, Breslow 1.45, Clark III, czerniak nabłonkowato komórkowy na obwodzie utkanie lentigo maligna, widoczne cechy regresji, nacieki zapalne z limfocytów (TIL)- typu brisk. 07.09.15 usunięto zmianę po prawej stronie nad łopatką. W ubiegłym tygodniu zdjęto szwy oraz wykonano usg jamy brzusznej, nerek (w nadnerczu widoczny torbiel 16mm), płuca, badanie okulistyczne bez zmian. Pytanie jakie są rokowania w leczeniu, kiedy scyntygrafia, PET-CT?

w tym przypadku powinno zostac wykonane badanie wezla wartowniczego (oznaczenie i chirurgiczne wyciecie do badania histologicznego). na tym etapie badan scyntygrafii ani PET nie ma potrzeby wykonywac. po zabiegu i wyniku bedzie mozna powiedziec cokolwiek o rokowaniu.

Pacjent powinien być skierowany do Centrum Onkologii w W-wie,ul.Roentgena5,gab.39,40 , ze skierowaniem od lekarza,który dokonał wycięcia z nagłówkiem "skierowanie do por.chir.onkolog. W-wa , CO-I,rozp.:stan po wycięciu melanoma dorsi! Rejestracja tylko tel. nr 224600009. Ps.Rokowania są poważne , chociaż w tym wieku często rozwój choroby postępuje bbb.powoli! zż