Wynik histopatologiczny wyciętego znamienia i Melanoma malignum

Witam, Bardzo proszę o interpretację wyniku histopatologicznego wyciętego znamiona oraz dalsze postępowanie: Melanoma malignum Wg Clarka II Wg Breslow 0,6mm, superficial spreading type M-8720/1, 1 mitoza na 1 mm kwadratowy. Naciek zapalny typu non brisk. Widoczne drobne owrzodzenie na szczycie. Marta, Gliwice

Czerniak o grubości poniżej 1 mm (Breslow 0,6) dobrze rokuje. W takich przypadkach nie wykonuje się rutynowego badania węzła wartowniczego, chyba że onkolog podejmie taką decyzję ze względu na obecność owrzodzenia. W każdym razie powinna Pani pozostawać pod kontrolą onkologa.