Interpretacja wyniku badania histopatologicznego po usunięciu znamienia

Dzień dobry! Tata ma 73 lata. Miał usuwane znamię barwnikowe na prawym przedramieniu, średnica ok. 1 cm. W odebranym wyniku z badania hist-pat. jest następująca informacja: Melanoma malignum, superficial spreading. Nowotwór z ogniskiem nacieku skóry właściwej (grubość Breslowa - 0,6 mm, III poziom Clarka). Brak zajęcia naczyń, martwicy tkankowej oraz figur podziału. Excisio completa (min. 2 mm). Poproszę o interpretację wyniku.

Melanoma malignum, superficial spreading.
- oznacza Czerniak złośliwy, szerzący się powierzchownie
Nowotwór z ogniskiem nacieku skóry właściwej
- grubość Breslowa - 0,6 mm to I stopień naciekania skóry
- III poziom Clarka oznacza, że zmiana zajmuje całą szerokość warstwy brodawkowatej skóry
Brak zajęcia naczyń, martwicy tkankowe oraz figur podziału.
- to oznacza dobre rokowanie
Excisio completa (min. 2 mm)
- oznacza, że zmiana została całkowicie usunięta, ale z bardzo małym marginesem (margines powinien wynosić około 2 cm)
Radziłbym z tym problemem udać się pilnie na konsultację do chirurga onkologicznego. Zapewne będzie konieczna radykalizacja zabiegu (powiększenie wycięcia tkankowego wokół miejsca po usuniętym czerniaku) oraz ocena węzłów chłonnych pachowych (węzła wartownika) z być może całkowitym usunięciem zawartości dołu pachowego (czyli wszystkich węzłów chłonnych tam zawartych).