Jak interpretować wynik badania histopatologicznego?

Witam odebrałem wynik badania histopatologicznego i nie wiem jak go zinterpretować proszę o wyjaśnienie, wiem tylko, że to czerniak. Superficial spreading melanoma z cechami inwazji z nasilonym limfocytarnym odczynem zapalnym w skórze właściwej i licznymi rozproszonymi w podścielisku melanofagami, komórki wykazują cechy syrigotropizmu i mitozy w skórze właściwej 4/10hpf, Breslow poniżej 1mm, owrzodzenia brak. Marginesy boczne 2 mm i 2mm w głąb. melanoma malignum pT1a. zmiana wycięta w całości.

Witam , wynik pT1a wskazuje , że wymaga Pan "docięcia" blizny do marginesu 1 cm i dalszej obserwacji w najbliższym ośrodku onkologicznym! z.żurawski