Menopauza. Kiedy kobieta staje się bezpłodna?

Minęło 20 miesięcy od ostatniej miesiączki. Czy jestm już bezpłodna? Mam 53,5 roku. Ostatnią miesiączkę ( a właściwie plamienie, bo te ostatnie miesiączki były bardzo skąpe) miałam w listopadzie 2007r. Ostatnio miałam robione usg dopochwowe i lekarz ginekolog powiedział mi że jednego jajnika już prawie nie widac ( chyba miał na myśli że jest taki malutki ) a drugi jest mały.W maju miałam abrazję jamy macicy z powodu przerostu błony śluzowej ale wynik patomorfologiczny jest dobry i mam przyjśc do kontroli za pół roku.Czy jestem już bezpłodna i mogę uprawiać seks bez zabezpieczenia. Dziękuję za odpowiedż.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam! Sądząc z podanego opisu, jest Pani już bezpłodna. Ostatecznej odpowiedzi powinien jednak udzielić Pani lekarz, który Panią badał (łącznie z USG). Pozdrawiam serdecznie!