Meszek na ciele a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Czy meszek na ciele który pojawił sie prawdopodobnie przez wieloletnie stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po ich odstawieniu zaczną zanikać. Żaden ginekolog nie chce przyznac ze to przez tabletki inaczej jednak uwazają dermatolodzy. Dodam ze nigdy nie mialam problemów z olwłosieniem i zdecydowałam sie na ich odstawienie. brałam je od 19 roku zycia w wieku 23 lat pojawił sie problem zminenilam tabletki na inne ale to nie pomogło teraz mam 25 i postanowilam przestać brać czy dobrze zrobiłam?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany hirsutyzm teoretycznie może być wynikiem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Odstawienie tabletek rzeczywiście wydaje się być zatem dobrym rozwiązaniem. Póki co musi Pani jednak cierpliwie poczekać na efekty. Jeśli w ciągu kilku-kilkunastu tygodni owłosienie się nie zmniejszy, proszę skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem.