Methotreksat Ebewe na Reumatoidalne Zapalenie Stawów

Witam. Mam problemy z trawieniem. Leczę sie na rzs i biore Methotreksat Ebewe /raz w tygodniu 3x 5 mg/ Często rano szarpie mi żoładkiem bez mdłości. zastanawiam sie co robic. Może to także nerwica a może lek zle działa na wątrobę. Mam skierowanie na badania /musze popytac które dotycza watroby -jest ich wiele na moim skierowaniu /Jakie powinno sie zrobic badania aby wykrec schorzenia watroby. Spytałabym lekarza ale specjalista nie jest dostepny na codzień. 4 grudnia mam wizyte. Chciałabym miec wyniki wszystkie przed wizytą. Dodatkowae zrobie ewentualnie prywatnie, Prosze o porade. Dziekuje z góry.

Witam. Powinna Pani oznaczyć poziom tzw. enzymów wątrobowych - ASPAT, ALAT, ALT, GGTP oraz bilirubiny.