Metody leczenia wąskiej aorty brzusznej

Witam. Wykryto u mnie waska aorte brzuszna 9-11mm.dostałam skierowanie do szpitala. Jakie badania będą musieli mi wykonać? Mam nadciśnienie tętnicze. Doszly ciągle szumy/piski w uszach i kłopoty z pamięcią. Jakie są metody leczenia tej aorty aby ja poszerzyć? Proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

prawdopodobnie będzie miała wykonane usg doppler aby sprawdzić przepływ krwi w nerkach oraz badania CT lub MR. Co do drugiej części pytania to przyczyną tych dolegliwości również mogą być problemy naczyniowe dlatego sugeruje poszerzenie diagnostyki w tym kierunku. Co do leczenie to zależy, leczenie może być operacyjne lub mniej inwazyjne wszczepienie takiej protezy przez naczynia.

Piotr Pilarski

Zakres badań zależy od wywiadu oraz wyniku badania lekarskiego. Leczenie w zależności od objawów może być lekami rozszerzajacymi naczynia lub operacyjnie.

Pozdrawiam.