Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miażdżyca i zwężenie aorty brzusznej

Miażdżyca i zwężenie aorty brzusznej. Bardzo proszę o poradę jak powinno wyglądać leczenie i dalsza diagnostyka, ponieważ lekarz prowadzący moją mamę (64 l) wykonał dopplera kończyn dolnych, przepisał leki na cholesterol i Polocard, kolejna wizyta za pół roku. Miażdżyca jest zaawansowana, zwężenie aorty znaczne (stwierdzone w USG jamy brzusznej), drętwienie prawej nogi. Czy nie powinna być zaproponowana np Chelatacja? Jak moja mama powinna się dalej leczyć? Obawiam się, że same leki nie pomogą.
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Przeszczep od żywego dawcy a przeszczep od osoby zmarłej

Czym różni się przeszczep od żywego dawcy od przeszczepienia organu od osoby zmarłej? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Witam. W problemie najlepiej zorientowany jest leczący ? kardiolog. On znając pełny obraz decyduje o sposobie leczenia. Leczenie operacyjne jest zawsze ostatecznością. Puki co leczenie zachowawcze - dietetyczne (przykładowo dieta wegańska) i inne leki obniżające poziom cholesterolu. Drętwienie nogi może wynikać z dodatkowego "problemu" - z kręgosłupa. Może należy spytać jeszcze neurologa ?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy