Miażdżyca i zwężenie aorty brzusznej

Miażdżyca i zwężenie aorty brzusznej. Bardzo proszę o poradę jak powinno wyglądać leczenie i dalsza diagnostyka, ponieważ lekarz prowadzący moją mamę (64 l) wykonał dopplera kończyn dolnych, przepisał leki na cholesterol i Polocard, kolejna wizyta za pół roku. Miażdżyca jest zaawansowana, zwężenie aorty znaczne (stwierdzone w USG jamy brzusznej), drętwienie prawej nogi. Czy nie powinna być zaproponowana np Chelatacja? Jak moja mama powinna się dalej leczyć? Obawiam się, że same leki nie pomogą.

Witam. W problemie najlepiej zorientowany jest leczący ? kardiolog. On znając pełny obraz decyduje o sposobie leczenia. Leczenie operacyjne jest zawsze ostatecznością. Puki co leczenie zachowawcze - dietetyczne (przykładowo dieta wegańska) i inne leki obniżające poziom cholesterolu. Drętwienie nogi może wynikać z dodatkowego "problemu" - z kręgosłupa. Może należy spytać jeszcze neurologa ?