Miażdżyca i zwężenie aorty brzusznej
Miażdżyca i zwężenie aorty brzusznej. Bardzo proszę o poradę jak powinno wyglądać leczenie i dalsza diagnostyka, ponieważ lekarz prowadzący moją mamę (64 l) wykonał dopplera kończyn dolnych, przepisał leki na cholesterol i Polocard, kolejna wizyta za pół roku. Miażdżyca jest zaawansowana, zwężenie aorty znaczne (stwierdzone w USG jamy brzusznej), drętwienie prawej nogi. Czy nie powinna być zaproponowana np Chelatacja? Jak moja mama powinna się dalej leczyć? Obawiam się, że same leki nie pomogą.

KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu
Witam. W problemie najlepiej zorientowany jest leczący ? kardiolog. On znając pełny obraz decyduje o sposobie leczenia. Leczenie operacyjne jest zawsze ostatecznością. Puki co leczenie zachowawcze - dietetyczne (przykładowo dieta wegańska) i inne leki obniżające poziom cholesterolu. Drętwienie nogi może wynikać z dodatkowego "problemu" - z kręgosłupa. Może należy spytać jeszcze neurologa ?