Interpretacja wyniku USG jamy brzusznej

Witam proszę o interpretację wyniku badań usg.Wątroba normoechogeniczna z rozsianymi punktowatymi licznymi obszarami wyższej echogeniczności-aerobilia?Niewielkie poszerzenie dróg żółciowych?W lewym płacie torbiel7mm.W PŻ nadal złóg.PŻW nieposzerzony.W nerce prawej biegunie górnym torbiel 9mm.Aoarta brzuszna na dł5cm od rozwidlenia poszerzona do 49x41mm w przekroju poprzecznym z obecnością skrzepliny przyściennej szer do 22mm.Ascites(-).proszę konsultację bo nie wiem czy to bardzo poważne.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, stwierdzony w badaniu złóg w drogach żółciowych może powodować dolegliwości bólowe, badanie powinien interpretować chirurg w połączenia z objawami klinicznymi i badaniem lekarskim. Również dotyczy to aerobilii, ponieważ nie podano, czy był wykonywany zabieg na drogach żółciowych (ERCP) - mogący dać to powikłanie, czy jest to niezależny objaw.
Natomiast poszerzenie aorty wymaga konsultacji chirurga naczyniowego i obserwacji - konieczne może się okazać wykonanie zabiegu operacyjnego w przyszłości.