Metody usunięcia guza jajnika

witam serdecznie,mam pytanie a zarazem ogromną prośbę..za tydzień mam operację ,guz jajnika teratoma potworniak,markery dobre,wymiary 6,5cm.pierwsza diagnoza na garbarach w poznaniu laporoskopia,z tym,że miałam czekąc do ół roku więc postanowiłam zbadac sie ponownie i operacja przez cięcie brzucha na polnej,mam obawy bo mam 35lat i nie miałam dzieci a chcę zajść w ciążę ,boję się komplikacji poprzez cięcie,wolałabym laporoskopię,czy jest mozliwośc o zabieg bezinwazyjny?dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

dużo zależy od ośrodka wykonującego zabiegi. obecnie obie metody są ok a niektórzy preferują metody otwarte