Metody usunięcia wypukłego pieprzyka

witam mam od urodzenia pipeszyk ktory z wiekiem rosł teraz sie zatrzymał:) myle o jego usunieciu jest dosc duzy znajduje sie na twarzy ma około 1cm.i jest wypukły byłem prywatnie u dermatologa i mozna usunac go laserem(zmiana łagodna włókniak czy jakoś tak) ale lekarz chirurg powiedział ze lepiej usunac go tradycyjna metoda skalpelem..ale boje się dużej szramy po cieciu skalpelem...która metodę wybrać jest to twarz stad moje objawy!!!

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowna Pani - zarówno, po jednym i drugim zabiegu nikt nie zagwarantuje, że nie powstanie blizna. Aby zmianimalizować taki rozwój sytuacji proponuję wizytę u chirurga plastycznego.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Po usunięciu laserem nie będzie materiału do badania histopatologicznego. Po wycięciu chirurgicznym (skalpelem) otrzyma Pan wynik z odpowiedzią co wycięto i jak wycięto (wystarczy margines 0,5mm). Ja też zawsze wycinam a o moim doświadczeniu może Pan poczytać na moim profilu. Trzeba tylko poszukać chirurga lub chirurga plastyka , który robi dużo tego typu zabiegów i ma opinię "dobrego" w tych zabiegach , zż