Metotreksat na łuszczycę skóry

Witam, od ponad 20 lat jestem chora na łuszczycę skóry, trochę krócej paznokci. dermatolog, który caly czas mna sie opiekuje twierdzil, że nie widział jeszcze tak opornej łuszczycy. Wlaściwie nigdy nie cofnęła się mimo lamp, autochemioterapii i innych. Zalecono usunięcie migdałów, które zawsze były 'zajete'. Zrobilam to we wrześniu. Od lipca mam trochę spuchnięte dwa palce u dłoni- nie zginaja sie do końca. Reumatolog ( 2) stwierdzil łuszczycowe zapalenie stawów i przepisał metotreksat.Co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę przyjmować leki zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, warto skonsultować się z dermatologiem, który prowadzi leczenie łuszczycy.