Miałam stosunek przerywany. Mogę być w ciąży?

Po dwóch dniach od zakończenia okresu uprawiałam seks z chłopakiem bez zabezpieczenia. Był to stosunek przerywany, wytrysk nastąpił poza moją pochwą, lecz czułam, że część jego spermy znalazła się w okolicach moich miejsc intymnych. Czy mogę być w ciąży?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Naturalnie, że może Pani być w ciąży.
Każdy niezabezpieczony stosunek może się tak zakończyć.
Stosunek przerywany NIE JEST metodą antykoncepcyjną i nie zmniejszałby ryzyka ciąży, nawet gdyby sperma nie znalazła się w okolicy pochwy.