Miażdżyca kończyn dolnych i wydzielina ropna po operacji nóg

sprawa dotyczy pacjenta chorego na miażdżycę kończyn dolnych lat 65 pół roku temu wykonany zabieg w prawej nodze .W chwili obecnej wyciek ropy z palców .pacjent 26 lutego ma mieć zbieg w drugiej nodze gdzie zaczyna być widoczna ropa .Bardzo proszę o odpowiedż czy jest szansa na uratowanie nóg przed amputacją? Czy obecność ropy to jest zły objaw czy może dobry?Poziom cukru u pacjenta w normie . Nie otrzymuje antybiotyków tylko silny ketanol i na sen.

Proszę udać się do poradni chirurgicznej, gdzie lekarz oceni stan miejscowy, ewentualnie pobierze wymaz z rany na posiew i antybiogram, a następnie przepisze antybiotyk.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Wyciek ropnej treści przemawia za owrzodzeniami troficznymi czyli skrajnym niedokrwieniem i jest to zły znak. Być może po leczeniu rozszerzającym naczynia i/lub udrażnianiu tętnic nastąpi poprawa, lecz rokowanie jest poważne i amputacje zagrażają,