Mięczak skóry u dziecka

U mojego dziecka stwierdzono mięczaka.ma kilka kostek na pośladkach i górnej części ud. Dermatolog kazała je ponakłuwac i wycisnąć i posmarować jodyna. Czy samo przekłuwanie i smarowanie jodyna pomoże? Czy należy izolować dziecko od innych dzieci i ile czasu? Kolejna wizyta na NFZ dopiero za 2 tyg a ta pani prywatnie tak mi wystraszyła dziecko ze że stresu nie spytałam

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego. Co do izolowania dziecka proponuję do zagojenia zmian.