Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Miejscowy obrzęk penisa

W połowie członka widać jakby mięśnie, które go budują - powiększyły się, ale widać tylko delikatnie, tak jakby po bokach członka w połowie i to wygląda tak jak taki obrzęk pod skórą, jakby mięsień był spuchnięty. Podczas seksu z partnerką zabolało mnie, gdy się tak jakby skrzywił, podczas gdy był w stanie erekcji. Teraz również czasami mnie boli w tym miejscu podczas stosunku. Boję się, że to może być coś podobne do nadłamania. Nie wiem czy mam się obawiać czy nie?

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Prawdopodobnie w trakcie stosunku seksualnego doszło do uszkodzenia ciał jamistych prącia, co właśnie przejawiło się miejscowym obrzękiem penisa. Taki stan goi się samoistnie i raczej nie ma potrzeby stosowania jakichkolwiek zabiegów czy specjalistycznej farmakologii. Można ewentualnie zastosować maści lub kremy działające miejscowo z zawartością heparyny z ewentualnym dodatkiem środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Proszę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio ze swoim lekarzem rodzinnym. On zadecyduje o dalszym postępowaniu po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy