Miękka gulka w pępku a przepuklina

Witam mam takie pytanie.Mojemu mężowi wyrosła miękka gulka w pępku czy to moze być przepuklina?Jestem przerazona bo to wygląda nie ładnie, ale go nie boli i po mimo moich próżb mąż nie chce iść z tym do specjalisty(ma 41 lat i waży 98 kg)-jeżeli to przepuklina to czy to jest niebezpieczne i powinien jak najszybciej zgłosić sie do lekarza?
ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Możliwe, że jest to przepuklina pępkowa. Mąż powinien skonsultować się z chirurgiem.
W przypadku niewielkich przepuklin nie ma dużego zagrożenia. Jednak z czasem przepukliny mają tendencję do powiększania się i może dojść do uwięźnięcia - co jest bardzo poważnym powikłaniem.
Dlatego też, nie należy zbyt długo odwlekać decyzji o wizycie u lekarza specjalisty, który stwierdzi czy wskazane jest leczenie chirurgiczne czy też należy jedynie obserwować powstałą przepuklinę.