Mierne zwężenie przestrzeni międzykręgowych

Proszę o interpretacje RTG kręgosłupa lędż-krzyżow. guzki schmorla płytek granicznych trzonów L1,2,4 droniutkie osteofity na przednio-bocznych krawedziach trzonów L4,L5 mierne zwężenie przestrzeni międzykręgowych L3,4,5 objaw próżniowy na poziomie L5 S1 zniesienie fizjologiczne lordozy na poziomie zwężeń. Bardzo proszę o jakieś informacje. z góry dziękuje Dorota

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. Niestety w opisie nie podała Pani żadnych szczegółów dotyczących Pani objawów. Każdy wynik badania obrazowego powinien być natomiast zestawiony ze stanem klinicznym pacjenta. Tylko taka interpretacja pozwala określić jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.