Mierne zwężenie przestrzeni międzykręgowych
Proszę o interpretacje RTG kręgosłupa lędż-krzyżow. guzki schmorla płytek granicznych trzonów L1,2,4 droniutkie osteofity na przednio-bocznych krawedziach trzonów L4,L5 mierne zwężenie przestrzeni międzykręgowych L3,4,5 objaw próżniowy na poziomie L5 S1 zniesienie fizjologiczne lordozy na poziomie zwężeń. Bardzo proszę o jakieś informacje. z góry dziękuje Dorota

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją choroby zwyrodnieniowej. Niestety w opisie nie podała Pani żadnych szczegółów dotyczących Pani objawów. Każdy wynik badania obrazowego powinien być natomiast zestawiony ze stanem klinicznym pacjenta. Tylko taka interpretacja pozwala określić jak powinno wyglądać dalsze postępowanie. O szczegółach proszę zatem porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.