Miesiączka a zastosowanie tabletki wczesnoporonnej

Witam mam pytanie czy w trakcie miesiączki nie ma żadnych przeciwskazań abym zażyła tabletkę 72 godziny

Renata GrzechociĹska

Nie ma, jeśli nie ma przeciwwskazań w ogóle (odnosząc do stanu zdrowia). Jednak warto przeanalizować czy jest taka konieczność. Przy cyklach regularnych trwających conajmniej 28 dni ryzyko ciąży przy stosunku podczas miesiączki jest bardzo małe, praktycznie zerowe.