Miesiączka co dwa tygodnie - czy to normalne?

Witam. Miesiączkuję już od ponad 3,5 lat, mam 15 lat, więc zaczęłam bardzo wcześnie. Jestem dziewicą. Okresy miałam różnie, ale przez ostatnie pół roku opóźnienia były do maksymalnie 7 dni. W ostatnich miesiącach wszystko się wyregulowało. 2 tyg. temu trafiłam do szpitala, gdyż straciłam przytomność dwukrotnie (powyżej 10 min., nie wiem, czy to ważne, wykryto wadę serca). W każdym razie, mój okres jest co 2 tyg. Kiedy trafiłam do szpitala też dostałam, a 2 tyg. przed mi się skończył. I teraz, dziś jest to pierwszy dzień okresu, czyli kolejne 2 tyg. Okresy zawsze miałam obfite i trwały do 7 dni. Teraz te co 2 tyg. trwają do 3-4 dni, są średnie (nie aż tak obfite), bóle zawsze miałam przy pierwszych 3 dniach. Jak byłam w szpitalu również miałam bóle, teraz jest to pierwszy dzień i nie mam. Pragnę dodać, że moja mama miała problemy z urodzeniem mnie i jako jedynej z grupy udało jej się zajść w ciążę. Czy to normalne, te co 2 tygodniowe miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W pierwszych latach miesiączkowania cykle mogą być nieregularne. Dzieje się tak ze względu na zaburzenia hormonalne występujące w okresie dojrzewania. Niewykluczone że dodatkowe krwawienie ma związek ze stresem towarzyszącym pobytowi w szpitalu. Dodatkowe krwawienia mogą być związane ze zmianami w obrębie narządów układu płciowego a także infekcjami. Powinnaś udać się do lekarza specjalisty ginekologa w celu szczegółowej diagnostyki problemu.